Szkoła Jutra

Experimental School

Projekt “Experimental School – Szkoła jutrA” (ESSA) jest projektem ogólnopolskim skierowanym do dzieci i młodzieży – począwszy od szkoły podstawowej, aż po szkoły branżowe i licea ogólnokształcące.

Nasi Partnerzy

Z miłości do nauki

Celem projektu jest popularyzacja nauki i badań naukowych poprzez kontakt z naukowcami i laboratoriami w zakresie inżynierii materiałowej, elektroniki, fotoniki.

Projekt ma za zadanie przybliżyć uczniom pracę naukowców poprzez zajęcia w laboratoriach. Dzięki zadaniu “Rok szkolny z grami”, który ma pokazać badania naukowe od właściwej strony: czyli realizacji i rozwijania swoich talentów, budowie zainteresowania i chęci rozwiązywania innowacyjnych zadań w oparciu o aktualny stan wiedzy i to, co je interesuje: grami komputerowymi – “zaangażowany” zostanie świat nauki.

Z kolei zajęcia z własności intelektualnej mają przybliżyć uczniom aspekty prawne, a także coś więcej: zwrócić uwagę o dbałość własności intelektualnej własnej i cudzej. Zajęcia będą prowadzone przez prawnika oraz absolwenta SGH, którego zadaniem z kolei będzie pokazanie młodemu pokoleniu, że działalność gospodarcza oparta na wiedzy ma sens i może prowadzić do zbudowania start-up’u i realizacji unikatowej ścieżki w oparciu o własny pomysł, naukę i badania naukowe.

school-scene-with-queer-teens

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur. Erat vel venenatis aenean duis. Sagittis sit egestas risus aliquam praesent venenatis lacinia volutpat.

Dla kogo?

Projekt stworzony by popularyzować naukę i badanianaukowe wśród młodzieży.

#ESSA to projekt dla młodzieży w wieku szkolnym.Zapraszamy ją do świata fascynujących zjawiskfizycznych i rzeczy mikro o wielkim znaczeniu.

Prowadzimy zajęcia zarówno w szkołach jak i liceach.

ESSA jest też trochę dla… nauczycieli by uwierzyli, że szkołę jutra można mieć już dziś.

Popularyzacja nauki
DALL·E 2024-02-27 10.28.50 - Create a photorealistic image that captures a group of young people, aged 15-19 years, engaged in a creative process. The scene should depict them bra

Weź udział w konkursie

Nie ma nudy!

Zajęcia, mimo, że prowadzone przez doświadczonych naukowców, będą wspomagane przez grupę osób pracujących wcześniej przy innych projektach edukacyjnych (Festiwale Nauki, Klasy akademickie czy “Dni dziecka w Instytucie”). Doskonałym uzupełnieniem tych działań będzie wsparcie ze strony Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie, które obecnie otworzyło nowe wystawy poświęcone początkom komputeryzacji w Polsce i na świecie, pokazując jak potęga nauki otworzyła zupełnie nową erę w dziejach ludzkości.

Projekt Experimental Science – Szkoła jutrA (ESSA) dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”

school-scene-with-queer-teens (1)
school-scene-with-queer-teens (1)
essa szkoła

Co i jak?

Naszą idea jest pokazać czym się zajmujemy wInstytucie, jakie to ma przełożenie na przyszłość.Wykorzystujemy proste układy doświadczalne inaturalną ciekawość młodzieży doeksperymentowania.

W projekcie proponujemy zajęcia, w czasie którychprzybliżamy zagadnienia związane z fizyką ielektroniką, a dodatkowo rozbudowujemy je o ważne ina czasie elementy dotyczące własności intelektualneji podstaw AI.

Chcemy też wspierać aktywnych uczniów i aktywnychnauczycieli i ich pomysły zapraszając ich do naszychlaboratoriów a także udziału w festiwalach naukowychi konkursach, które dla nich będziemy organizować.

Zajęcia, festiwale i laboratoria

Kto za tym stoi?
Chcemy nawiązać z młodymi ludźmi dialog, zbudować most, ale w uczciwy sposób:poprzez edukację i pokazanie zagadnień, którymi zajmuje się Instytut.

Lider projektu:
Patrycja Skoczek

1-1.png

ekspert ds. IP:
Hanna Toczko-Beczała

ESSA Prezentacja

ekspert ds. organizacji:
Wawrzyniec Kaszub

ESSA Prezentacja 4

ekspert ds. AI:
Kacper Obszyński 

Kontakt

marketing@imif.lukasiewicz.gov.pl
+48 604 372 470

Zapraszamy do współpracy fundacje, stowarzyszenia, centra nauki i muzea, dziennikarzy, firmy i osoby prywatne którzy kochają naukę tak jak my. 

Linki
Polityka Prywatności
Newsletter
Copyright @2024 ESSA All Right Reserved