Szkoła Jutra
Experimental School
Projekt “Experimental School – Szkoła jutrA” (ESSA) jest projektem ogólnopolskim skierowanym do dzieci i młodzieży – począwszy od szkoły podstawowej, aż po szkoły branżowe i licea ogólnokształcące.
Blog
O cyfryzacji, AI, fizyce i elektronice
Blog
O własności intelektualnej wartej miliardy dolarów!
Blog
O ochronie know-how, AI, młodych zdolnych i ich prawach rozmawiamy
z prawniczką Hanną Toczko-Beczałą
Z miłości do nauki
Celem projektu jest popularyzacja nauki i badań naukowych poprzez kontakt z naukowcami i laboratoriami w zakresie inżynierii materiałowej, elektroniki, fotoniki.
Projekt ma za zadanie przybliżyć uczniom pracę naukowców poprzez zajęcia w laboratoriach. Dzięki zadaniu “Rok szkolny z grami”, który ma pokazać badania naukowe od właściwej strony: czyli realizacji i rozwijania swoich talentów, budowie zainteresowania i chęci rozwiązywania innowacyjnych zadań w oparciu o aktualny stan wiedzy i to, co je interesuje: grami komputerowymi – “zaangażowany” zostanie świat nauki.
Z kolei zajęcia z własności intelektualnej mają przybliżyć uczniom aspekty prawne, a także coś więcej: zwrócić uwagę o dbałość własności intelektualnej własnej i cudzej. Zajęcia będą prowadzone przez prawnika oraz absolwenta SGH, którego zadaniem z kolei będzie pokazanie młodemu pokoleniu, że działalność gospodarcza oparta na wiedzy ma sens i może prowadzić do zbudowania start-up’u i realizacji unikatowej ścieżki w oparciu o własny pomysł, naukę i badania naukowe.
Lorem ipsum dolor sit amet consectetur. Erat vel venenatis aenean duis. Sagittis sit egestas risus aliquam praesent venenatis lacinia volutpat.
KONKURS
EVENTY & RELACJE
DOŚWIADCZENIA
BLOG
Dla kogo?
Projekt stworzony by popularyzować naukę i badanianaukowe wśród młodzieży.
#ESSA to projekt dla młodzieży w wieku szkolnym.Zapraszamy ją do świata fascynujących zjawiskfizycznych i rzeczy mikro o wielkim znaczeniu.
Prowadzimy zajęcia zarówno w szkołach jak i liceach.
ESSA jest też trochę dla… nauczycieli by uwierzyli, że szkołę jutra można mieć już dziś.
Popularyzacja nauki
Weź udział w konkursie
Nie ma nudy!
Zajęcia, mimo, że prowadzone przez doświadczonych naukowców, będą wspomagane przez grupę osób pracujących wcześniej przy innych projektach edukacyjnych (Festiwale Nauki, Klasy akademickie czy “Dni dziecka w Instytucie”). Doskonałym uzupełnieniem tych działań będzie wsparcie ze strony Narodowego Muzeum Techniki w Warszawie, które obecnie otworzyło nowe wystawy poświęcone początkom komputeryzacji w Polsce i na świecie, pokazując jak potęga nauki otworzyła zupełnie nową erę w dziejach ludzkości.
Projekt Experimental Science – Szkoła jutrA (ESSA) dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”
Co i jak?
Naszą idea jest pokazać czym się zajmujemy wInstytucie, jakie to ma przełożenie na przyszłość.Wykorzystujemy proste układy doświadczalne inaturalną ciekawość młodzieży doeksperymentowania.
W projekcie proponujemy zajęcia, w czasie którychprzybliżamy zagadnienia związane z fizyką ielektroniką, a dodatkowo rozbudowujemy je o ważne ina czasie elementy dotyczące własności intelektualneji podstaw AI.
Chcemy też wspierać aktywnych uczniów i aktywnychnauczycieli i ich pomysły zapraszając ich do naszychlaboratoriów a także udziału w festiwalach naukowychi konkursach, które dla nich będziemy organizować.
Zajęcia, festiwale i laboratoria
Kto za tym stoi?
Chcemy nawiązać z młodymi ludźmi dialog, zbudować most, ale w uczciwy sposób:poprzez edukację i pokazanie zagadnień, którymi zajmuje się Instytut.
Lider projektu:
Patrycja Skoczek
ekspert ds. IP:
Hanna Toczko-Beczała
ekspert ds. organizacji:
Wawrzyniec Kaszub
ekspert ds. AI:
Kacper Obszyński
Kontakt
marketing@imif.lukasiewicz.gov.pl
+48 604 372 470
Zapraszamy do współpracy fundacje, stowarzyszenia, centra nauki i muzea, dziennikarzy, firmy i osoby prywatne którzy kochają naukę tak jak my.
Linki
Polityka Prywatności
Kontakt
Newsletter
Copyright @2024 ESSA All Right Reserved