
Na blogu przeczytacie o tym, co się wydarzyło, gdzie możecie nas spotkać. Przybliżamy Wam pracę naukowców poprzez zajęcia w laboratoriach i proste eksperymenty, które realizujemy z dziećmi i młodzieżą na lekcjach.
Naszym celem jest popularyzacja nauki i badań naukowych, przez kontakt młodzieży z naukowcami w zakresie inżynierii materiałowej, elektroniki, fotoniki.
Nasze działania wpisują się społeczną odpowiedzialność nauki. Pokazujemy badania naukowe od właściwej strony: czyli realizacji i rozwijania swoich talentów, budowy zainteresowań i chęci rozwiązywania zadań i problemów.
Składamy Wam dzisiaj Świąteczne Życzenia!
Przaja nauce! Śląski Festiwal Nauki to miejsce, gdzie nauka ożywa na każdym kroku! Od warsztatów z niezwykłymi zastosowaniami ołówka, przez spotkania z fanami elektroniki, aż po… pierwszą pomoc dla psa i tworzenie niesamowitych Figur Chladniego . Nauka może być fascynująca – przekonajcie się sami!
Zbudujemy prosty obwód elektryczny z pomocą ołówka i krokodylków. To wszystko na Festiwalu Nauki w Katowicach. Poeksperymentuj z #ESSA. Zapraszamy.
„Od diody do AI” – tak nazywały się warsztaty, które mieliśmy okazję poprowadzić w LI LO w Rembertowie podczas Tygodnia Kultury. Zobacz, jak licealiści konstruowali obwody i dyskutowali o sztucznej inteligencji. Ich zaangażowanie i pomysły są po prostu niesamowite!
Razem z maturzystami z XXXIV LO im. Miguela Cervantesa dyskutowaliśmy na temat zawodów przyszłości, potencjalnych błędów AI oraz technologii w edukacji. Było też coś praktycznego – budowanie obwodów elektrycznych, nauka na błędach i odkrywanie, jak działa potencjometr!
Festiwal Nauka z Pałacem w tle w Jabłonnie. Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania. Macie zielone światło by stać się naukowcem.
O sztucznej inteligencji i prawie własności intelektualnej, o tym, gdzie początkujący twórcy mogą szukać informacji o swoich prawach, a także o projekcie, który wdrażamy w Instytucie, by edukować młodzież.
To dobry moment by porozmawiać o zmianach w szkole – o tym, jak można uatrakcyjnić zajęcia i samą naukę. Mamy przecież nowe technologie, sztuczną inteligencję i możliwość cyfryzacji.
Projekt Experimental Science – Szkoła jutrA (ESSA) ma na celu popularyzowanie nauki poprzez zajęcia z fizyki i elektroniki, uzupełnione o elementy własności intelektualnej oraz sztucznej inteligencji.
Copyright © 2024 ESSA Szkoła Jutra